„Złote Pióra” Starosty Powiatu Grodziskiego już rozdane!

            "Zostań mistrzem ortografii" to hasło przewodnie XI edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Starosty" Powiatu Grodziskiego, który odbył się 5 stycznia 2018r.w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku. Konkurs ma na celu popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, podnoszenie sprawności ortograficznej oraz motywowanie młodzieży do nauki ortografii. Organizowana przez nas impreza promowana jest przez władze miasta, powiatu i lokalne media. Patronat honorowy objęli: Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Fundacja Języka Polskiego przy Instytucie Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Burmistrz Miasta Milanówka Wiesława Kwiatkowska oraz Radio Bogoria.

            Powiatowy Konkurs Ortograficzny połączony jest z zajęciami dotyczącymi zagadnień polskiej ortografii i szeroko rozumianej poprawności językowej. W tym roku po raz kolejny gościem specjalnym był dr Jarosław Łachnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, który przeprowadził warsztaty na temat: „Jak mówić właściwie, grzecznie i poprawnie w różnych sytuacjach prywatnych i zawodowych?”    

W finale tegorocznego konkursu ortograficznego wzięło udział 15 gimnazjalistów i 10 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z dziewięciu szkół powiatu grodziskiego, wyłonionych w szkolnych eliminacjach. Od lat zmagania te cieszą się niesłabnącą popularnością, pomimo tego, że polska ortografia i interpunkcja sprawiają wiele trudności.

Wyniki konkursu :

 kategoria „szkoły gimnazjalne”

  1. Tytuł Mistrza Ortografii - Zofia Olender- Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Józefinie
  2. Tytuł Wicemistrza Ortografii – Piotr Halbersztat – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej
  3. III miejsce – Katarzyna Malanowska - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej

kategoria „szkoły ponadgimnazjalne”

  1. Tytuł Mistrza Ortografii – Marianna Majecka - Zespół Szkół nr 2 im. gen Józefa Bema w Milanówku
  2. Tytuł Wicemistrza Ortografii – Filip Zawadzki - Zespół Szkół nr 2 im. gen Józefa Bema w Milanówku
  3. III miejsce – Karolina Wiśniewska - Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz zapraszamy do udziału w następnych edycjach.

 

Back to top