XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro Starosty" Powiatu Grodziskiego

            "Zostań mistrzem ortografii" to hasło przewodnie XII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Starosty" Powiatu Grodziskiego, który odbył się 15 lutego 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku. Konkurs ma na celu popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny, podnoszenie sprawności ortograficznej oraz motywowanie do nauki ortografii. Organizowana przez nas impreza promowana jest przez władze miasta, powiatu i lokalne media. Patronat honorowy objęli: Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Fundacja Języka Polskiego przy Instytucie Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Burmistrz Miasta Milanówka Piotr Remiszewski oraz Radio Bogoria.

            Powiatowy Konkurs Ortograficzny połączony jest z zajęciami dotyczącymi zagadnień polskiej ortografii i szeroko rozumianej poprawności językowej. W tym roku po raz kolejny gościem specjalnym był dr Jarosław Łachnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. „Ręka, noga, mózg na ścianie… - kilka słów o frazeologii” to temat tegorocznych warsztatów, w których uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

W finale konkursu ortograficznego wzięło udział 22 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych i 11 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z jedenastu szkół powiatu grodziskiego, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach.

Wyniki konkursu :

kategoria „szkoły podstawowe i gimnazjalne”

  1. Tytuł Mistrza Ortografii – Wiktor Inkielman ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Milanówku
  2. Tytuł Wicemistrza Ortografii – Grzegorz Grzegrzółka ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie
  3. III miejsce – Liliana Korczyńska ze Społecznej Szkoły Podstawowej Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

kategoria „szkoły ponadgimnazjalne”

  1. Tytuł Mistrza Ortografii – Dawid Włodarczyk z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim
  2. Tytuł Wicemistrza Ortografii – Marianna Majecka z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. J. Bema w Milanówku
  3. III miejsce – Piotr Zawadzki z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. J. Bema w Milanówku

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz zapraszamy do udziału w następnych edycjach.