AstroBem

Udało nam się! Właśnie wysłaliśmy pierwszy raport dotyczący naszej misji! 

Bierzemy udział w projekcie CanSat polegającym na przeprowadzeniu misji badawczej przy pomocy satelity mieszczącego się w puszce po napoju. Projekt angażuje wiele różnych dziedzin nauki, a do jego wykonania niezbędna jest szeroka interdyscyplinarna wiedza oraz umiejętność współpracy w zespole. Jest to projekt prowadzony przez Centrum Nauki Kopernik, które udziela dużego wsparcia. Udało nam się zakwalifikować do drugiego etapu konkursu oraz ukończyć go wysyłają pierwszy raport (PDR). Możemy, więc teraz chwilę odpocząć, ucząc się programowania Arduino, czyli mikroprocesora, który będzie stanowił mózg naszej misji. Dyrekcja szkoły stworzyła nam ku temu idealne warunki sponsorując sprzęt komputerowy, dzięki któremu mogliśmy zorganizować oddzielną pracownię wyłącznie na potrzeby naszego zespołu. Cała drużyna pracowała nad projektem w pełni sama, bez zewnętrznej pomocy, razem pokonując problemy napotkane w trakcie spotkań. Stworzyliśmy silną grupę przyjaciół, w której każdy może darzyć zaufaniem inną osobę. Trzymamy kciuki za naszą pracę, bardzo liczymy na przejście dalej w konkursie i kontynuowanie naszej przygody z CanSatem.

Więcej informacji na naszej stronie:

http://astro-bem.herokuapp.com/ 

 

Oficjalny skład zespołu AstroBem:

 • Łukasz Kocielnik - Nasz lider (miłościwie nam panujący)
 • Maksymilian Domański
 • Kacper Grupa
 • Jan Kaczmarek
 • Jan Michalak
 • Adrian Wołowski

    Nieoficjalny skład zespołu:

 • Wiktor Plawgo
 • Krzysztof Siwiński
 • Wiktor Góral
 • Piotr Główka
 • Franek Zarzycki
 • Michał Rowiński
 • Amelia Karaśkiewicz

 

14 Listopada odbędzie się ogłoszenie wyników. 

Trzymajcie za nas kciuki!!!!!!!!!!!!